4 Dobre powody, dla których warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej

Dlaczego firmy zwracają się do agencji rekrutacyjnych?

Na dzisiejszym wysoce konkurencyjnym rynku pracy, kierowanym przez kandydatów, znalezienie i zatrudnienie idealnego kandydata na stanowisko jest dość trudne. Dlatego wiele firm zwraca się do agencji rekrutacyjnych, aby pomóc im w rekrutacji odpowiednich osób na wolne stanowiska pracy.

Czy powinieneś zrobić to samo? Jak agencja HR może pomóc Ci w obsadzeniu otwartych stanowisk pracy?
Najczęstsze powody, dla których warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej. Jest wiele korzyści, które wynikają z korzystania z usług agencji rekrutacyjnej. Dobra agencja rekrutacyjna może Ci pomóc:

Szybciej zatrudniać kandydatów

Istnieją dwa główne sposoby, dzięki którym korzystanie z usług agencji rekrutacyjnej może zaoszczędzić czas Państwa firmy. Po pierwsze, proces rekrutacji może być dość czasochłonny. Korzystanie z usług agencji rekrutacyjnej może pomóc zaoszczędzić czas Państwa pracowników.
Po drugie, agencje rekrutacyjne to profesjonaliści, którzy rekrutują na stałe. Dlatego też prawdopodobnie mają już w swojej puli kandydatów kandydatów, którzy dokładnie pasują do Państwa otwartych stanowisk pracy. Jest to wielka zaleta, która może znacznie skrócić proces rekrutacji w pełnym cyklu. Innymi słowy, możesz zatrudnić najlepszego kandydata znacznie szybciej!

Zatrudniaj wysoko wykwalifikowanych kandydatów

Drugim głównym powodem, dla którego wiele firm zwraca się do agencji rekrutacyjnych, jest poprawa jakości zatrudnienia. Główną zaletą korzystania z usług agencji rekrutacyjnej jest to, że większość z nich specjalizuje się w określonych branżach lub funkcjach, co oznacza, że mają już do dyspozycji pulę wysoko wykwalifikowanych kandydatów. Poza tym, agencje rekrutacyjne prowadzą rekrutację zarobkową, co oznacza, że mają doświadczenie nie tylko w wyszukiwaniu wspaniałych kandydatów, ale także w upewnieniu się, że ci kandydaci rzeczywiście świetnie nadają się na dane stanowisko.

Zachowaj swój profesjonalny wygląd

Niektóre firmy, takie jak startupy i małe przedsiębiorstwa, nie posiadają dedykowanego wewnętrznego rekrutacyjnego pracownika. Firmom tym brakuje specjalistycznej wiedzy i zasobów, aby znaleźć i zatrudnić najlepszych kandydatów. Aby zapewnić, że ich proces rekrutacyjny jest przeprowadzany profesjonalnie i efektywnie, decydują się one na korzystanie z usług agencji rekrutacyjnych. Jeśli nie wiesz, jak prowadzić wysoce profesjonalną rekrutację, najlepiej pozostawić to ekspertom z agencji rekrutacyjnych.

Zatrzymaj swoje nowe zatrudnienie

Dla wielu firm najważniejszą zaletą korzystania z usług agencji rekrutacyjnej w miejsce własnych firm rekrutacyjnych jest to, że agencje rekrutacyjne oferują dodatkowe bezpieczeństwo, jeśli chodzi o zatrzymywanie nowych pracowników. Wszystkie najlepsze agencje rekrutacyjne oferują okresy gwarancyjne. Oznacza to, że gwarantują Państwu, że Państwa nowy pracownik pozostanie w firmie przez pewien okres czasu (zazwyczaj 3-6 miesięcy). Jeśli Twój nowy pracownik zostanie rozwiązany lub odejdzie przed upływem okresu gwarancyjnego, agencje rekrutacyjne zwrócą Ci pełną kwotę lub, najczęściej, znajdą nowego, zastępczego kandydata bez dodatkowych opłat.
Krótko mówiąc, wybór odpowiedniej agencji rekrutacyjnej może pomóc Państwu w szybszej i jeszcze tańszej rekrutacji i utrzymaniu właściwych osób!