Kosmetyki mineralne - makijaż na cały dzień

kosmetyki mineralne

Kobiety o cerze wrażliwej oraz takiej, która jest skłonna do alergii, mają coraz mniej problemów z doborem odpowiednich kosmetyków. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w centrum ich zainteresowania już od dłuższego czasu znajdują się kosmetyki mineralne – bezpieczne, naturalne i minimalizujące ryzyko podrażnień. Oczywiście, ich stosowanie wiąże się także z pewnymi ograniczeniami.

Najpoważniejsze dotyczy samego wykonania makijażu, proces ten przebiega bowiem na nieco innych zasadach niż ma to miejsce w przypadku klasycznych rozwiązań. Wiele kobiet jest świadomych tego, że makijaż z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych wymaga wprawy i odpowiedniego przygotowania, a co za tym idzie – stroni od kosmetyków tego typu nawet mając świadomość, że są one bardzo skuteczne. Na szczęście, wszelkie obawy można uznać za pozbawione uzasadnienia. Nawet, jeśli wykonanie makijażu może wydawać się problematyczne, trudności znikają w tym samym momencie, w którym zaczynamy nabierać wprawy. Co więcej, istnieje szereg nieskomplikowanych zasad, których poznanie może ułatwić nam zadanie i przybliżyć do satysfakcjonującego efektu końcowego.

Kosmetyki mineralne – na to zwracaj uwagę

Kosmetyki mineralne są wysoko cenione między innymi dlatego, że jednym z ich znaków rozpoznawczych jest sypka konsystencja. To właśnie ona przyczynia się do tego, że kosmetyki te osypują się z większą łatwością, ich aplikacja wymaga więc od nas większej sprawności. Oczywiście, wiele problemów pojawia się przede wszystkim dlatego, że nie znamy zasad, na jakich powinno się opierać korzystanie z tego typu rozwiązań. Jedna z najważniejszych mówi zaś o tym, że nie powinniśmy wkładać pędzla bezpośrednio do słoiczka, w którym znajduje się kosmetyk. Każdy słoiczek jest wyposażony w pokrywkę i właśnie ona powinna się zmaleć w centrum naszego zainteresowania. Należy wysypać na nią odrobinę kosmetyku i już po zakończeniu wykonywania makijaży, wsypać do słoiczka to, co nam zostało. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na delikatne, naturalne krycie, a sam kosmetyk starczy nam na dłużej, co również nie może nie cieszyć.

Idealny makijaż z pudrem mineralnym

Puder mineralny jest często wybieranym kosmetykiem, nie powinno nas to jednak dziwić skoro wiemy, że jest on lżejszy niż klasyczne rozwiązanie tego typu, przez co nie zatyla porów. Wspomniana lekkość rodzi pewne problemy z aplikacją, można je jednak dość szybko rozwiązać decydując się na zakup odpowiedniego pędzla. W sprzedaży dostępne są obecnie zarówno pędzle typu flat top, jak i pędzle kabuki. Każdy z nich jest uważany za wyjątkowo skuteczny, choć każdy też jest przeznaczony do innych celów. Podstawowa różnica odnosi się do rodzaju i układu włosia. W pędzlu flat top jest ono bardziej zwarte podczas gdy pędzel kabuki jest bardziej puszysty. To właśnie on jest zresztą ulubionym rozwiązaniem kobiet o cerze wrażliwej, korzystanie z niego daje nam bowiem pewność, że podczas robienia makijażu skóra nie zostanie podrażniona. Nakładając puder mineralny dobrze jest pamiętać i o tym, że twarz powinna zostać odpowiednio przygotowana do tego zabiegu. W tym celu zaleca się nawilżenie jej kremem, a następnie oczekiwanie na to, aż dojdzie do jego wchłonięcia. Jeśli nasza cera jest skłonna do przetłuszczania się, można pomyśleć także o nałożeniu wcześniej pudru transparentnego. Sposób ten sprawdza się również wówczas, gdy chcemy, aby nasz makijaż utrzymywał się przez cały dzień, a obawiamy się, że nie będzie to możliwe w innym przypadku. Co ważne, pudru mineralnego nie sypie się na twarz, ale wciera się go.

Wejdź i zobacz: patrycja-zarychta.pl