Koncepcje promocji organizacji pożytku publicznego

Zespół Allingo.pl

Allingo to specjalistyczny blog służący do komunikacji z DZIAŁACZAMI i POMAGACZAMI, wszystkimi, którzy zmieniają świat w organizacjach pozarządowych. Dzielimy się wiedzą i pomysłami, a także podpowiadamy jak najefektywniej promować i rozwijać swoją organizację.

Skąd pomysł na bloga?

Allingo.pl w tej formie pojawiło się jako konsekwencja spotkań z działaczami wielu organizacji, a także na skutek braku realnej alternatywy dla meijsca w sieci z praktycznymi informacjami o tym jak się promować na tak rozdrobnionym rynku OPP.

Doświadczenie

Działamy w branży organizacji pozarządowych (NGO) od kilku lat. Z naszych połączonych mocy powstało kilkanaście kompletnych kampanii promujacych wydarzenia społeczne. W ramach współpracy z organizacjami pożytku publicznego, (tych aspirujących do miana największych w Polsce) organizowaliśmy wydarzenia medialne, konferencje prasowe, przygotowaliśmy kopletny zestaw promocyjny i marketingowy, który organizacja pozarządowa powinna posiadać.

W tym momencie roku zwykle przygotowujemy się do realizacji kampanii pozyskującej 1% podatku. Potrzebujesz pomocy? Wejdź w zakładkę kontakt!

Nasza specjalność

Działamy w blogosferze, opracowujemy schematy współpracy i zarządzamy treściami we własnych kanałach komunikacyjnych. Działamy w mediach i społecznościach. Posiadamy praktyczną wiedzę dotycząca monitoringu informacji i wiemy jak ją wykorzystać. Tworzymy kampanie newsletterowe, opracowujemy styl i harmonogram narracji, zarządzamy marką.

Zapytaj nas!

Pomożemy Ci zupełnie bezpłatnie!

Kim jesteśmy:

Zyta Rabka - Research, monitoring i badania to jej specjalizacja.Zyta Rabka

Zna 7/10 najbardziej rozpoznawanych polskich blogerów. Osobiście. Resztę właśnie poznaje. Działa w social mediach przed pracą, w pracy, a często również po. Ostatnio pracowała nad przystosowaniem technologii moblinej do specyfiki NGO'sów.

Natchnienie i motywację znajduje wszędzie, ale najbardziej lubi TEDx Kraków, który współorganizuje i wspiera PR-owo.

Na codzień wyznaje filozofię "Do it yourself", którą wdraża w ramach pinterestowego profilu i własnego bloga.

Maciej Maruszczak - Specjalista ds. marketingu internetowego, copywriter i audytor serwisów www, scenarzysta, strateg. Maciej Maruszczak

Zarządzał kampaniami SEO/SEM w jednej z największych organizacji pożytku publicznego w Polsce - Stowarzyszeniu Wiosna. Lubi zoptymalizowane treści, celne slogany i teaserowe kampanie dające ponadoczekiwane rezultaty.

5 serwisów internetowych o charakterze NGO obsługiwanych jednocześnie, pozwala mu myślec o sobie "multitasker", tym bardziej, że serwisy przyniosły wymierną korzyść finansową. A wszystko to zgodnie z jego własną nieszablonową strategią. Zwolennik "lekkich" procesów.

Prywatnie dumny ojciec szczęśliwego Robaka, spadkobiercy ciętego języka i Seata Leona. Świetnie dogaduje się z ludźmi, pewnie przez wrodzony optymizm i pochodzenie (jest z Nowej Huty).

 

Szczepan Kasiński - Fundraiser z certyfikatem EFA (European Fundraising Association). Obecnie Fundraising manager w Gnyszka Fundraising Advisors.Szczepan Kasiński

Specyfikę NGO zna od podszewki, sam pracował w kilku, kilku innym doradzał jak pozyskać środki na finansowanie. Zwolennik budowania wieloletnich relacji z darczyńcą. Twierdzi, że to nie pieniądze zmieniają świat, ale ludzie. 

Zwolennik fundraisingu z amerykańskim rozmachem, ale słowiańską życzliwością i przekonaniem, że świat da się zmienić wspólnym wysiłkiem.

Prywatnie zafascynowany krucjatami, zainteresowany polityką, wielbiciel polskiej fantastyki i okazjonalny kucharz.

Agata Mardosz - Specjalizuje się w tworzeniu strategii marki i komunikacji, planowaniu kampanii społecznych oraz budowaniu relacji z mediami.

Poszukiwanie pracy, która daje życiu sens, zaprowadziło ją kilka lat temu do Stowarzyszenia WIOSNA. Tam koordynowała jedne z największych i najciekawszych kampanii społecznych w Polsce (Szlachetna Paczka 2010 zdobyła tytuł Kampanii Społecznej Roku). Przed Wiosną pracowała jako dziennikarka w telewizji. Dziś doradza organizacjom, szkoli pracowników i wolontariuszy. Warsztat z wystąpień przed kamerą to jej popisowe szkolenie.

Choć ma węgierskie nazwisko, to niewykluczone, że jej korzenie są jednak gdzieś na Ukrainie. Z nieznanych powodów fascynuje ją ten kraj, uczy się ukraińskiego, słucha Okean Elzy i VV, i jest gotowa w każdej chwili skoczyć do Kijowa na wareniki z wiśniami.