Kto najczęściej korzysta z portali społecznościowych?

Badania prowadzone regularnie przez marketerów w Stanach Zjednoczonych jednoznacznie wskazują, że to kobiety częściej loguję się w serwisie Facebook. Ich motywacja jest również dość ciekawa - nie chcą aby żadna ważna wiadomość umknęła ich uwadze. Co dają administratorom kanałów w social media takie informacje?

Jednym słowem można powiedzieć, że bardzo dużo, ponieważ pokazują nam profil użytkowników oraz ich motywacje. Oczywiście dotyczą one jednej grupy z populacji, ale pokazują nam szczególny motyw sprawdzania swojego streamingu na Facebooku.

Kto najczęściej korzysta z portaliDokładnie badania firmy MyLife pokazują, że 2/3 kobiet loguje się w serwisie Facebook co najmniej raz dziennie, natomiast wśród mężczyzna odsetek ten wynosi 54%. Jeśli zaś chodzi o częstsze korzystanie z serwisu to 1 na 5 kobiet kobiet sprawdza 2- 3 razy (15% mężczyzn) dziennie swoje konto.
Te wyniki potwierdzają badania firmy Burst Media z czerwca 2012. Ich dane mówią o 49% kobiet, które odwiedzają social media kilka razy dziennie w porównaniu do 34% badanych mężczyzn.